At the conclusion of Illinois Valley Community College’s fall semester, 161 students graduated. Graduates, listed by hometown and their degrees or certificates, include:
Arlington: Dominic Moore, Associate in Arts; Rebecca Sheldon, Medical Assistant
Buda: Adam Strader, Truck Driver Training; Gabriel Strader, TDT
Compton: William Tyler, AAS in Electronics and Electricians Technology, Basic Renewable Energy Tech
Cornell: Richard Franklin, TDT
DePue: Blake Barnes, TDT; Jose Guzman, Heating, Ventilation and Air Conditioning; Diego Raya-Morales, Certified Nursing Assistant; Luis Vera, TDT
Dunlap: Dana Frey, Associate in Science
Flanagan: Maria McKinley, CNA
Grand Ridge: Christopher McGill, Accounting; Mary Miller, AA; Samantha Misener, AA
Granville: Jennifer Alvarado, CNA; Jacob Haegele, AS; Grace Lamboley, AS; Kaitlyn Toedter, Business Technology I, Business Technology II
Hennepin: Brayden Holmes, TDT Advanced Proficiency
La Moille: Marco Arteaga, AA, AS; Cara Motter, AS
La Salle: Agnieszka Buczkowski, AA; Steve Coon, TDT; Richard Cox, TDT; Joseph Duttlinger, AAS in Electronics & Electricians Technology; Nestor Garcia Jimenez, TDT; William George, TDT; Jace Hardy, TDT AP; Morgan, Jacklovich AS; Michael Nowotnik, AAS in Electronics & Electricians Technology; Marcus Owens, TDT; Oscar Pizano, AA; Emma Pyszka, CNA; Aiden Repsel, TDT AP; Jasmine Rios, Phlebotomy; Christine Senica CNA; Claire Senica, AA, AS; Martin Warren, TDT AP; Robert Waters, TDT AP; Deirdre Worple, Business Technology I, Business Technology II
Long Point: Nikolai Beyer, TD
Malden: Katherine Fiste, CNA.
Manlius: Makaila Kunz, CNA
Marseilles: Elizabeth Dillon, CNA; Bryson Evans, TDT; Jennifer Knudson, CNA; Rachelle Kuykendall, CNA; Savanna Shriber, CNA
McNabb: Paxton Zellmer, Phlebotomy
Mendota: Linda Buland, Business Technology I, Business Technology II; Rylee Faber, AAS in Criminal Justice; Kaitlen Frey, CNA; Maggie Kmetz-Korte, CNA; Janely Sandoval, Phlebotomy; Gerardo Sarabia, AAS in Welding Production Technology; John Wlodarchak, Advanced Automotive Technology, Driveability
Minonk: Carly Mesarchik, AAS in Agronomy
Morris: Michael Fazio, AAS in Electrical Construction Technology
Oglesby: Imelda Alfaro, Phlebotomy; Justin Brewster, CNA; Nadia Gonzalez, Phlebotomy; Alejandro Luaisa, HVAC; Avarie Ruppert, CNA; Chrystal Smith, Business Technology I, Business Technology II
Ottawa: Lorena Beltran, Phlebotomy; Samantha Boswell, AA, AS; Uriel Briones, AS; Dawn Bushnell, AS; Kyle Cook, AA; Jesse Donahue, Certified Production Technician; Brogan Dougherty, AS; Hector Esparza, AA; Erika Fleck, Medical Assistant; Gary Heavner, TDT; Lindsay Hellman, AAS in Criminal Justice; Matthew Hutchisson, TDT AP; Brittany Lewis, Associate in General Studies (AGS); William Loughridge, TDT; Sara Makarczyk, AAS in Criminal Justice; Jaslynn Mijie, CNA; Megan Morel, CNA; Justin Noto, CNA; Joseph Orozco, TDT; Lacey Rasmussen, CNA; Jonah Rorem CNA; Tanner Swartz, AAS in Criminal Justice; Nathaniel Taylor, AS; Cassi Valdez, Medical Assistant; Mary Weyer, CNA; Gregory Williams, CNA; Phat Yoeun, CNA
Paw Paw: Samuel Morris, TDT AP
Peru: Joseph Bacidore, TDT AP; Jessica Beem, Business Technology I, Business Technology II; Raquel Craig, CNA; Julie Cummings, Phlebotomy; Allena Faber, AS; Anna Hernandez, Medical Assistant; Rebecca Kmetz, AAS in Business Administration; Katie Korte, AA; Jordan Kraml, AA; Mary Kupperschmid, AA, AS; Jenna Laier, CNA; Ashton Mattison, AAS in Electronics & Electricians Technology; David Pender, AAS in Electronics & Electricians Technology; Antonio Phlippeau, AS; Kathryn Redmon, Medical Assistant; Trent Reed, CNA; Kaylyn Scholl, CNA; Boudie Shan, AAS in Electronics & Electricians Technology, Mechanical/Electronics CAD; Megan Spicer, ECE Gateways Credential Level 2; McKayla Urbanowski, CNA; Joshua Vickers, AS; Morgan Zuchora, CNA
Princeton: Catherine Dye, AS; Michael Fink, Industrial Electrician; Sarah Murray, AA, AS; Chelsea Piper, AS; Sophia Rucinski, CNA; Amy Unthank, Medical Assistant; Allison Werkau, AA, AS; Elizabeth Wilkinson, CNA
Sheridan: Nathan Crabbe, TDT; Madison Ernat, AA
Spring Valley: Mackenzie Mrowicki, CNA; Lorenzo Olivares, AS; Neil Quartucci, TDT AP; Jacob Riordan, TDT; Travis Riordan, TDT
Springfield: Lance Dickerson, AS
Streator: Jennifer Barrera, AS; Leticia Cruz, CNA; Christian Davis, AS; Kenzie Erschen, CNA; Shirly Goldsmith, CNA; Joshua Huey, AA; Chase Libby, AA; Carrie McCormick, Medical Assistant; John Mital, CNA; Caitlyn Morgan, AA, AGS; Helena Ogle, CNA; Alexandria Pfalzgraf, AS; Jose Rodriguez, CNA; Nathan Roe, TDT AP; Alyssa Shepard, CNA; Serena Tyler, CNA; Abigail Wakeman, AS
Tiskilwa: Mia Bowen, CNA; Rebekah Workman, CNA
Toluca: Tabatha Revelle, CNA; Barbara Stutzman, Medical Assistant
Tonica: Mark Anning, TDT; Faith Dauber, Phlebotomy; Dylan Kilter, TDT; Meara Rees, CNA
Utica: Brittney Hill, Practical Nursing; Chad McConville, TDT AP; Brian Shofner, TDT AP
Van Orin: Bethany Pond, Medical Assistant
Wenona: Faith Hedrick, AS